Bakanlığımız tarafından 2014 yılından itibaren yürütülen “ Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı” ile tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve bilinçli doğum yapmaları amaçlanmaktadır.

Bu program kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından Ortahisar İlçe Sağlık Müdürlüğü ÜSBEM Toplantı Salonunda 30.10.2017-01.11.2017 tarihleri arasında Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitime toplum sağlığı merkezlerinde ve hastanelerde çalışan toplam 21 sağlık personeli katıldı. Kapanış töreninde eğitime katılan sağlık personellerine İl Sağlık Müdürlüğü Md. Yrd. Dr. Köksal HAMZAOĞLU ve eğitimciler tarafından sertifikaları verildi.

2014 yılından beri Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen bu eğitimlere toplamda 103 sağlık personeli katılmış olup gebe bilgilendirme sınıflarında anne adaylarını gebelik, doğum ve doğum sonrası dönem ve yenidoğan bakımı konularında bilgilendirmek üzere sertifika almaya hak kazanmışlardır.

GEBELERİN SAĞLIKLI VE BİLİNÇLİ BİR DOĞUM SÜRECİ GEÇİRMESİNİ ÖNEMSİYORUZ.

TRABZON İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ